Breaking News
 |  | 

Sypialnia

Sekret perfekcyjnie wykonanego łóżka – wełna

img-responsive

Zapomnij o idealnej pościeli. Sekretem perfekcyjnie wykonanego łóżka jest wełna. Oto 7 sposobów na wykorzystanie wełny, aby pościel była lepsza dla Ciebie i dla naszej planety.

Jeśli spędzasz dużo czasu w łóżku, prawdopodobnie wiesz już, że materac jest jego najważniejszą częścią. Jest to jedyna rzecz, która znajduje się pod Twoim ciałem, więc wybór dobrego materaca może zadecydować o różnicy między niewygodnym snem a spokojnym. Jest to też najdroższa część łóżka – zakup nowego kosztuje setki dolarów.

A gdybym Ci powiedział, że istnieje tańsza alternatywa? A gdybym Ci powiedział, że sekretem doskonale wykonanego łóżka jest wełna?

Odpowiedź na oba pytania brzmi: tak. Sekretem perfekcyjnie wykonanego łóżka jest wełna. Oto 7 sposobów na wykorzystanie wełny , dzięki którym Twoja pościel będzie lepsza dla Ciebie i dla naszej planety.

1. Wełna zapewnia izolację termiczną

Wełna jest naturalnym izolatorem, co oznacza, że zatrzymuje ciepło, gdy jest zimno, i chłód, gdy jest gorąco. Wełna w naturalny sposób zatrzymuje powietrze między swoimi włóknami, tworząc grubą warstwę izolacyjną. Dzięki temu materiał ten zapewnia więcej ciepła niż bawełna i inne materiały syntetyczne, co czyni go idealnym izolatorem dla materacy.

2. Wełna jest doskonałym materiałem wygłuszającym

Wełna ma niski poziom chłonności, co oznacza, że nie pochłania hałasu w takim stopniu jak inne materiały. Ponieważ wełna jest z natury materiałem oddychającym, przepuszcza powietrze, ale blokuje przenoszenie hałasu. Dzięki temu doskonale nadaje się do izolacji akustycznej. Im więcej warstw wełny, tym lepsza izolacja.

3. Wełna jest świetnym izolatorem, ale nie zatrzymuje ciepła

Wełna nie jest skutecznym pochłaniaczem ciepła. Ponieważ ma naturalny efekt izolacyjny, lepiej blokuje straty ciepła niż je zatrzymuje. W zimie wełna raczej pozbywa się nadmiaru ciepła, niż je zatrzymuje. Dzięki temu jest ona doskonałym izolatorem, ale nie magazynuje ciepła tak dobrze jak inne materiały.

4. Wełna jest włóknem naturalnym

Wełna jest włóknem naturalnym. Pochodzi z wełny owczej, więc jest biodegradowalna. Nie zanieczyszcza wysypisk śmieci, ponieważ włókno nie może się rozkładać i rozpadać jak plastik. W przeciwieństwie do syntetyków, jej uprawa nie wymaga stosowania środków chemicznych. Wełna to wybór zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju.

5. Wełna jest przyjazna dla środowiska

Wełna nie wymaga stosowania środków chemicznych, wody ani pestycydów przy uprawie. Jest też pierwszym wyborem wielu grup i organizacji ekologicznych, które uważają, że jest to najbardziej przyjazny dla środowiska wybór do produkcji pościeli.

6. Wełna to oryginalna pościel ekologiczna

Według organizacji Natural Resources Defense Council przeciętny konsument wydaje ponad 1000 dolarów rocznie na pościel i akcesoria do niej. Stanowi to prawie połowę domowego budżetu przeciętnego konsumenta, pozostawiając duże uszczerbki w jego portfelu.

7. Wełna jest wygodniejszym wyborem niż pościel syntetyczna

Pościel syntetyczna i materiały syntetyczne są zwykle wytwarzane z tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej, nylonu i poliestru. Materiały te są bardzo trwałe i miękkie, ale mają pewne wady. Często trudno się je czyści, nie ulegają biodegradacji i nie oddychają. Materiał może być również sztywny i suchy, a także może się nagrzewać. Materiały syntetyczne nie pozwalają też ciału oddychać.

Więcej informacji o tym, jak sprawić, by Twoja pościel była bardziej ekologiczna, znajdziesz w tym artykule.

Tags
sekret-perfekcyjnie-wykonanego-lozka-welna

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website