Breaking News
 |  | 

Sypialnia

Najlepszy sposób na znalezienie kołdry odpowiedniej dla siebie

img-responsive

Szukasz idealnej kołdry do swojego łóżka? To coś więcej niż tylko ładny kawałek materiału. Chociaż istnieje wiele czynników, które decydują o tym, że kołdra jest wspaniała, dwa z nich są najważniejsze: komfort i styl.

Przy zakupie kołdry najważniejsza jest wygoda. Pierwszym krokiem jest określenie rozmiaru łóżka, jakie posiadasz. Należy go ustalić, mierząc materac, a nie istniejącą pościel. Większość nowoczesnych materacy ma standardową głębokość 28 cali, jednak głębokość ta może się nieznacznie różnić w zależności od marki. Następnie zwróć uwagę na wszelkie nierówności na materacu. Materace mają dziury, wgłębienia i inne różnice, więc jeśli znajdziesz miejsce, które nie jest wystarczająco twarde lub zbyt miękkie, czas na zmianę.

Gdy już wybierzesz materac, czas poszukać odpowiedniej jakości pokrowca. Jak sama nazwa wskazuje, kołdry są wykonane z tkaniny, a pokrowiec na kołdrę to po prostu pokrycie górnej warstwy łóżka. Kołdry są zaprojektowane tak, aby zapewnić przytulne, miękkie uczucie na wierzchu łóżka i są dostępne z różnych materiałów, w tym z bawełny, wełny i mikrofibry. Mikrofibra jest idealna do regulacji temperatury, ponieważ odprowadza wilgoć i utrzymuje ciepło w zimnym łóżku.

Aby określić rodzaj kołdry, jaką chcesz wybrać, zwróć uwagę na jej konstrukcję. Pikowane poszycie zwykle ma wzór wyszywany bezpośrednio na tkaninie. Z kolei koc lub narzuta są płaskie i nie mają wzoru. Wielu producentów drukuje unikalny wzór na kołdrze, ale na kocu nie ma żadnych wzorów.

Aby określić wzór, należy przyjrzeć się szwom. Wzory szwów różnią się między sobą, ale zazwyczaj charakteryzują się poziomymi i pionowymi liniami, które są łączone w celu utworzenia kształtów. Wielkość i rozmieszczenie linii decyduje o wzorze. Kołdry mają zazwyczaj bardziej skomplikowane wzory i są wyposażone w zamek błyskawiczny, który umożliwia łatwe otwieranie poszwy.

Oprócz szwów, kołdra będzie prawdopodobnie posiadać również pewnego rodzaju wykończenia. Elementy wykończeniowe znajdują się na zewnętrznej krawędzi i różnią się wielkością i kształtem. Mniejsze elementy będą rozmieszczone na obwodzie kołdry, a większe na górze i na dole. Lamówka ma za zadanie nadać kołdrze czysty, wykończony wygląd.

Kołdry można kupić w różnych rozmiarach i stylach , więc nie bój się eksperymentować. Kołdra w rozmiarze queen-size ma zazwyczaj wymiary 72″ x 84″ i jest wystarczająco duża, aby pomieścić dwie dorosłe osoby. Jeśli jednak dysponujesz mniejszą przestrzenią lub wolisz bardziej osobisty akcent, wystarczy kołdra w rozmiarze bliźniaczym. Pamiętaj, że kołdry mają zapewniać ciepło, więc im ciemniejszy kolor, tym cieplejsza kołdra.

Tags
najlepszy-sposob-na-znalezienie-koldry-odpowiedniej-dla-siebie

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website