Breaking News
 |  | 

Sypialnia

5 sposobów na utrzymanie sypialni w czystości

img-responsive

Jeśli jest jedna rzecz związana ze snem, która nie zmienia się z biegiem lat, to fakt, że nasze sypialnie mogą stać się siedliskiem zarazków. A kiedy pomyślimy o naszym łóżku, nietrudno zrozumieć, dlaczego. Nasze materace dzielimy z niezliczoną liczbą innych osób, więc nieunikniony jest kontakt naszego ciała z nimi w pewnym momencie. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że przeciętny materac wytrzymuje około siedmiu lat, łatwo zrozumieć, jak to ciągłe dzielenie się materacem może prowadzić do rozwoju bakterii.
Jednak, gdy bakterie są obecne, ważne jest, aby nie ukrywać problemu. Istnieje kilka sposobów, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii na materacu i utrzymać go w czystości. A zatem, bez dalszych ceregieli, oto pięć prostych sposobów na utrzymanie łóżka w czystości.

1. Czyść regularnie

Prześcieradła często brudzą się od roztoczy, mikroskopijnych stworzeń, które rozwijają się w powietrzu i w naszych materacach. Jeśli więc od dawna nie czyściłeś prześcieradła, warto je dobrze wyczyścić. Należy jednak pamiętać, że nie należy czyścić pościeli zaraz po wyjęciu jej z suszarki. Jeśli to zrobisz, będą zbyt gorące, co może uszkodzić włókna i sprawić, że będą bardziej podatne na pleśń i grzyby. Zamiast tego odczekaj kilka godzin, aby mieć pewność, że prześcieradła są miłe i miękkie.
Kiedy już upewnisz się, że prześcieradła są gotowe do prania, warto je regularnie czyścić. Można to robić za pomocą ściereczki do prania lub ściereczki z mikrofibry, w zależności od tego, czy chcesz użyć mydła, czy nie. W każdym przypadku należy zwracać uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są prześcieradła. Bawełna zazwyczaj nadaje się do prania, ale poliester i inne materiały syntetyczne mogą wymagać oddzielnego prania.

2. Używaj ochraniacza na materac

Ochraniacze na materace są zazwyczaj wykonane z cienkiej warstwy plastiku, która pokrywa cały materac. Świetnie nadają się do ochrony materaca przed plamami, ale pomagają też zapobiegać rozwojowi bakterii. A ponieważ są plastikowe, są również nieporowate, co oznacza, że mogą pomóc w utrzymaniu zarazków z dala od Twojej skóry.

3. Trzymaj go z dala od zwierząt domowych i dzieci

Nie musisz zostawiać dzieci w domu, aby utrzymać dom wolnym od zarazków. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Trzymanie dzieci z dala od łóżka tylko pogorszy sprawę, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą dotykać łóżka, gdy Ciebie nie będzie w pobliżu. A jeśli nie wolno im dotykać łóżka, oznacza to, że częściej wkładają ręce do ust i wdychają powietrze z poszewki na poduszkę.
To samo dotyczy Twoich zwierząt domowych. Nawet jeśli nie będą one miały bezpośredniego kontaktu z łóżkiem , to i tak mogą znaleźć się w pobliżu materaca. I chociaż Twoje zwierzęta raczej nie roznoszą bakterii, to jednak mogą przenosić zarazki, które następnie mogą przenieść się na Twój materac. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżko było wolne od zarazków, powinieneś rozważyć trzymanie zwierząt domowych i dzieci z dala od sypialni.

4. Dbaj o świeżość poduszek

Nawet jeśli masz idealną pościel, jeśli od jakiegoś czasu nie zmieniałeś poszewek na poduszki, narażasz swoje zdrowie na ryzyko. Poszewki na poduszki są wykonane z bawełny, co oznacza, że są podatne na pleśń i grzyby. Z czasem może to oznaczać, że poszewki tracą zdolność do oczyszczania i osuszania głowy. Dlatego ważne jest, aby regularnie zmieniać poszewki na poduszki.

5. Kupuj nowe

Choć może się to wydawać kłopotliwe, kupowanie nowych poszewek na poduszki może być naprawdę przyjemne. To dlatego, że daje Ci pretekst do kupienia czegoś, co prawdopodobnie Ci się spodoba. A jeśli chcesz utrzymać pokój w czystości, warto zadbać o to, by poduszki były jak najświeższe.

Tags
5-sposobow-na-utrzymanie-sypialni-w-czystosci

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website