Breaking News
 |  | 

Sypialnia

10 niezwykłych faktów na temat snu

img-responsive

Ostatnio wiele się mówi o jakości snu i jego znaczeniu dla naszego zdrowia. Ale czy wiesz, że istnieje 5 faktów na temat snu, które są prawdziwe?

Sen to pierwsza rzecz, która dzieje się po przebudzeniu. Jest ważny, ponieważ nasz organizm potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania, a także dlatego, że dzięki niemu czujemy się szczęśliwsi i zdrowsi.

Co więc dokładnie robimy podczas snu?

1. Oddychamy. Może to brzmi prosto, ale w ciągu nocy wykonujemy około 20 000 oddechów, z czego około 75% ma miejsce podczas snu.

2. Trawimy. Podczas snu nasz organizm trawi pokarm, oczyszcza układ trawienny i usuwa odpady.

3. Nasz mózg nie śpi, nawet gdy śpimy. Przetwarza takie rzeczy, jak emocje i wspomnienia, ale nie w takim samym tempie, jak wtedy, gdy jesteśmy obudzeni.

4. Śnimy. Sny są tym, o czym większość ludzi myśli, gdy myśli o śnie, ale nie uwzględniają one faktu, że śpimy. Nie jesteśmy świadomi tego, co się dzieje w naszych snach, ale śnimy o przeszłości i przyszłości.

5. Poruszamy się. Podczas snu możemy się bardzo dużo ruszać. Gdybyśmy leżeli zupełnie nieruchomo, nasze mięśnie skurczyłyby się, powodując usztywnienie ciała. Odkryliśmy też, że lepiej śpimy, gdy się ruszamy. Dlatego powinniśmy się ruszać, zwłaszcza w ciąży.

Dowiedz się więcej na temat snu dzięki pięciu faktom na jego temat, które znajdziesz na poniższej infografice.

Ta infografika pochodzi z Narodowej Fundacji Snu i została stworzona przez Tango.

National Sleep Foundation jest organizacją zaangażowaną w promowanie wysokiej jakości , przystępnych cenowo rozwiązań dotyczących snu. Zapewnia zasoby, edukację i standardy dotyczące snu, a także stara się być wiodącym autorytetem w dziedzinie snu i jego zaburzeń.

10-niezwyklych-faktow-na-temat-snu

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website